Logo

   Ana Sayfa
   Fallar
   Ücretsiz Tarot Falı
   Ücretsiz İskambil Falı
   Ruh Çağırma
   Astroloji
   Burçlar
       Koç Burcu
       Boğa Burcu
       İkizler Burcu
       Yengeç Burcu
       Aslan Burcu
       Başak Burcu
       Terazi Burcu
       Akrep Burcu
       Yay Burcu
       Oğlak Burcu
       Kova Burcu
       Balık Burcu
   Burç Uyumları
   Rüya Tabirleri
   Yıldızlar
   Çin Astrolojisi
   Kelt Astrolojisi
   Ücretsiz Rüya Yorumları
   İletişim
   Reklam

BURÇLAR  -  29 Eylül 2020 Salı

 

Yay Burcu Diyet

 
   
 

Yay Burcu

Yay Burcu (23 Kasım - 22 Aralık)

Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Türü: Erkeksi, Pozitif
Grubu: Ateş, değişken

Jüpiter'in şanslı çocukları Yay'lar sağlık konusunda hiç titizlenmezler.

Onlar sağlıklı olarak doğduklarına ve bunun hep böyle süreceğine inanırlar.

Aşırı hareketli olduklarından kilo almaları zor olsa da hayatın bütün zevklerine bolca düşkünlükleri özellikle onları orta yaşlara doğru bir kilo problemiyle vurur.

Çünkü Jüpiter aynı zamanda genişlemenin de gezegenidir.

 

Yay kadını:

Özgürlüklerine çok düşkün olduklarından, diyet bile olsa hiçbir sıkı kurala gelemezler. Bu nedenle yapacakları diyetlerin onlara tam bir özgürlük alanı sağlaması şarttır. Çok yönlü doğaları ve birkaç işi aynı anda yapma arzulan çoğunlukla her şeyin birbirine karışarak bir çorba haline gelmesine neden olur. Diyete, egzersize ve yeni bir şeye aynı anda başlarlar. Çabuk kilo vermelerine rağmen özellikle kalça bölgelerinde biriken yağlardan kilo kaybetmeleri zordur. Çünkü Yay burcu bu bölgeyi yönetir. Çabuk kilo kaybetmek isteyen Yay insanları kalori hesabı yapamayacak kadar ayrıntılardan sıkılırlar. Tek dertleri bir an önce kilo vermektir. Özellikle karaciğerlerine zarar veren alkolden kaçınmaları şarttır. Yine de yeni bir diyete ve egzersize şevkle başlarlar ve genellikle de başladıkları şeyleri bitirmek isterler.

Yay erkeği:

Çok sabırsız olduklarından ve özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olduklarından diyetlerin sınırlamaları hayli sıkıcı gelir onlara. Kırmızı etten, şekerden ve alkolden uzak durmaları zordur ama gereklidir. Yay erkeği risk almayı sever bazen sağlığı üzerine de risk alır. Yine de diyete şevkle başlar. Diyeti ona meydan okuyan bir güç olarak görür. İyimser doğası her zaman olduğu gibi diyet yaparken de yardımına koşar. Başladığı işleri muhakkak sonlandırma arzusu diyet yaparken en büyük yardımcısıdır. Yay burcu kalçalar, baldırlar ve karaciğeri yönetir. Bol meyve ve sebze, özellikle çiğ olanları tercihiniz olmalıdır. Yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut, ve taneli tahılları tüketmek Yay burcu insanlarına hem sağlıklarını korumada hem de diyetlerini sürdürmede yardımcı olur.

 

DİĞER KONU BAŞLIKLARI
 Yay Burcu Özellikleri
 Yay Burcu Erkeği
 Yay Burcu Kadını
 Yay Burcu Çocuğu
 Yay Burcu ve Aşk
 Yay Burcu ve Tatil
 Yükselen Burcu Yay Olanlar
 Yay Burcu Diyet
 Yay Burcu Ünlüleri
 
Web Stats