Logo

   Ana Sayfa
   Fallar
   Ücretsiz Tarot Falı
   Ücretsiz İskambil Falı
   Ruh Çağırma
   Astroloji
   Burçlar
       Koç Burcu
       Boğa Burcu
       İkizler Burcu
       Yengeç Burcu
       Aslan Burcu
       Başak Burcu
       Terazi Burcu
       Akrep Burcu
       Yay Burcu
       Oğlak Burcu
       Kova Burcu
       Balık Burcu
   Burç Uyumları
   Rüya Tabirleri
   Yıldızlar
   Çin Astrolojisi
   Kelt Astrolojisi
   Ücretsiz Rüya Yorumları
   İletişim
   Reklam

BURÇLAR  -  22 Ocak 2022 Cumartesi

 
   
 
  Koç BurcuKoç Burcu
İlkbaharın çocukları; Koç'lar. Ateş grubuna aittirler ve öncü nitelik taşırlar. İlkbaharın bütün özellikleri Koç'ların doğalarında gözlenebilir. İlkbahar gibi heyecanlı, öncü, hevesli, yumuşak ve serttirler. İlkbaharda bütün doğa canlılar, duygular, dürtüler keskinleşir. Aynı özellikler Koç'larda da vardır.
  Boğa BurcuBoğa Burcu
İri yarı, güçlü kuvvetli bir boğa sizin burcunuzun simgesi. Eski Mısır'da boğanın kutsal olduğuna inanılırdı ve onların inanışına göre yeni yıl geldiği zaman Babil'in yıldırım ve şimşek tanrısı Ramman'a bir boğa kurban edilirdi. Bunun tüm bir yıl boyunca bolluk ve bereket getireceği, ayrıca felaketleri önleyeceği düşünülürdü.
 
   
 
  İkizler Burcuİkizler Burcu
İkizler burcunun simgesi alışılmış olduğu üzere bir hayvan değil. En azından görünüşte. Çünkü aslında bu burçla özdeşleştirilen hayvan, kurt. Doğanın güçlü, tekinsiz ve tehlikeleri gücü. Romalı ikizler Romus ve Romulus'a annelik eden kurttan geliyor.
Yengeç BurcuYengeç Burcu
Yengeç burcunun asıl adı Latinceden gelir ve evet, bildiğimiz yengeç anlamındadır. Bu burcun gezegeni Ay'dır. Simgesi ise çeşitli yorumlara açıktır. Simgesi ise çeşitli yorumlara açıktır.
 
 
   
 
  Aslan BurcuAslan Burcu
Bu burcun simgesi bir erkek aslan. Erkek aslanlar iyi birer avcı değillerdir. Onlar evde çocuklara, yavru aslancıklara bakarlar, dişi aslanlarsa avlanıp "yuvaya" yiyecek getirirler. Ama aslanın dişisi de erkeği de birer güç simgesidir.
  Başak BurcuBaşak Burcu
Bakire diye nitelendirilen bir genç kızla simgelenir bu burç. Bakire, Başak burcunda doğan kişilerin eylemlerinin saflığına ve temizliğine işaret eder. Burcun işaretiyse M harfini andırır. Bu da Kutsal Bakire, yani İsa'nın annesi Meryem anlamına gelir.
 
       
  Terazi BurcuTerazi Burcu
Bu burcun simgesi bir terazidir. Adı üstünde yani. Terazi burcu insanlarının hayattaki sonu gelmez denge ve uyum arayışlarını simgeler. Ayrıca terazi bilindiği üzere adaleti de simgeler ki Terazi burcu insanlarında adalet duygusu çok kuvvetlidir.
Akrep BurcuAkrep Burcu
Soluk sarımsı renkte bir akrep, doğal olarak bu burcun da simgesi. Bunun sebepleri elbette çeşitli. Öncelikle akrep geceye ait yaratıklardan biri, gündüz ona rastlayamazsınız, bu özelliği de Akrep burcuna çok uygun. Ayrıca tehlikeli ve tahrip edici bir yanı var.
 
       
  Yay BurcuYay Burcu
Yay burcunun simgesi bir Centaur, yani başı insan, bedeni at olan bir yaratık. Mitolojiye göre bu yaratık bilgelik ve Şifacılık gibi yetilerle ilişkilendiriliyor.
Oğlak BurcuOğlak Burcu
Bu burcun simgesi soylu duruşu olan güzel bir keçi, daha doğrusu yavrusu oğlak. Çok yükseklere zıplayabilen, hareketli bir hayvan bu. Oğlak burcu insanlarının yükseklik arzusunun ve hayatta başarılı olabilme yetilerinin bir simgesi olabilir bu özellik.
 
       
  Kova BurcuKova Burcu
Elinde bir kova olan insan figürü bu burcun simgesi olarak kabul edilegelmiştir. Aslında bu simge yeryüzünü çeşitli doğal zenginliklerle, örneğin yağmurla besleyen antik tanrıların, daha doğrusu tanrıların tanrısı Zeus'un bir ifadesidir.
Balık BurcuBalık Burcu
Aynı havuzda ama farklı yönlere doğru yüzen iki balıkla simgelenmiştir bu burç. Balıkların iki farklı yöne doğru hareket etmeleri bu burca mensup kişilerin iç gerilimlerini, içsel çatışmalarını da gösteriyor aslında.
 
       
Web Stats