Logo

   Ana Sayfa
   Fallar
       Ateş Falı
       Ay Falı
       Bakla Falı
       Bulut Falı
       Çay Falı
       Çiçek Falı
       Domino Falı
       Duman Falı
       El Falı
       Güneş Falı
       Harf Falı
       Kahve Falı
       Kitap Falı
       Kemik Falı
       Kum Falı
       Kur'a Falı
       Nohut Falı
       Nokta Falı
       Papatya Falı
       Renk Falı
       Sigara Falı
       Su Falı
       Tesbih Falı
       Yaprak Falı
       Yonca Falı
       Yüzük Falı
       Zar Falı
   Ücretsiz Tarot Falı
   Ücretsiz İskambil Falı
   Ruh Çağırma
   Burçlar
   Burç Uyumları
   Rüya Tabirleri
   Yıldızlar
   Çin Astrolojisi
   Kelt Astrolojisi
   İletişim
   Reklam
   Pembe Maske

 


FALLAR  -  8 Temmuz 2020 Çarşamba

 

ATEŞ FALI

 
   
 

"Ateşe Bakma" da denilen bu fal daha çok Orta Doğu ve Afrika'da yaygındır.

Bu tür fala bakanlara göre; ateşe bakarak gelecek hakkında birtakım şeyler söylemek mümkündür. Bu tür falda, "kor" halindeki ateşi inceleyerek, görülen şekillerden anlam çıkarılmakta ve gelecekle ilgili şeyler söylenmektedir. Ancak, ateşe bakan herkesin geleceği göreceğini sanmak yanlıştır. Bunu başarabilmek için "Medyum" olmak gerekir. Yani, fala bakanda geleceği sezme yeteneği olması gerekir.

Medyumluğun da dereceleri vardır. Bazıları, olacakları, zaman zaman sezerler. Bazılarıysa, olacakları hissederler. Buna "İçe Doğma" da denilir. Bazıları da geleceği olduğu gibi görebilirler. İşte bunlara "Gerçek Medyum" denir. Ateşe bakarak olacakları görebilmek için biraz sezgi yeterlidir. Ancak, şekilleri benzetme yeteneğini geliştirmek şarttır.

Şöminedeki ateşe, kapağı açılmış sobadaki ateşe veya mangaldaki korlara bakılabilir.

 
AteşAteş Falına Şöyle Bakılır:

Gözlerinizi, "kor"a diker ve bir süre gözlerinizi kırpmadan beklersiniz. Çok geçmeden, ateşteki şekilleri fark etmeye başlarsınız. Bu yeteneğiniz zamanla daha da gelişir. Şekiller görünmeye başlandıktan sonra yapılacak iş, onlara anlam vermek, yorumlamaktır.

Ateşte pek çok şekil görülebilir. Ağaçlar, yollar ve akla gelebilecek her türlü şeyi görebilirsiniz. Ancak, güçlü bir medyum değilseniz, başlangıçta sadece basit şekillerle yetinin. Yani, geometrik şekillerden sakının! Ateşte çizgiler, çarpı/çapraz işaretleri, üçgenler, dörtgenler ve yıldızlar (yani, en az üç çizginin kesişmesinden oluşmuş bir şekil) göreceksiniz.

Ateşe bakarken içinizden bir niyet tutabilirsiniz. Mesela, bir isteğinizin olup olmayacağını sorabilirsiniz.* Ateşte "tek çizgi" görürseniz, niyetinizin gerçekleşmesi için biraz vakit geçmesi gerektiği anlaşılır.
* Ateşte "yan yana iki çizgi" görürseniz, isteğinizi bazı kimseler engellemeye çalışmaktadırlar. Daha sonra aynı şeyi tekrar ateşe sorabilirsiniz.
* Ateşte "yan yana üç çizgi" görürseniz, isteğinizin hiç beklenmedik bir anda gerçekleşeceğini ve sizi şaşırtacağını açıklar.
* Ateşte "çarpı/çapraz" görürseniz, ne yazık ki istediğiniz olmayacaktır. Boş yere umutlanmamalısınız.
* Ateşte "üçgen" görürseniz, istekleriniz kolaylıkla gerçekleşecek ve sevineceksiniz, demektir.
* Ateşte "dörtgen" görürseniz, istekleriniz başkalarının yardımıyla gerçekleşecek demektir.
* Ateşte "yıldız" görmek fevkalade iyidir. Yıldız'ın meydana geliş şekli önemli değildir. İsterse,çizgiler kesişmesinden meydana gelmiş olsun, fark etmez!

Ateş falında en iyi sayılan işaretlerin en önemlisi "yıldız"dır.

Bir niyet tutmadan ateşe baktığınız zaman "yıldız" görürseniz, büyük bir iyilik olacağına, müjde alacağınıza, çok sevineceğinize işarettir. Bazen ateşlerin içinde aniden bir yıldız parlar. Bu, bütün sıkıntıların geçeceğini, dertlerden sıyrılacağınızı ve mutluluğa erişeceğinizi haber verir.

DAHA BASİT BİR YÖNTEM

Medyumluk yeteneğiniz yoksa, ateşteki şekilleri görebilmek güçtür. Hatta, tek bir çizgi bile göremeyebilirsiniz. Bu durumda başka bir yöntem vardır:

Bir niyet tutarak ateşe bakarsınız. O anda ateş "çıtırdarsa" cevabınızı almış olursunuz. İstediğiniz şey olacaktır. Korlardan "aniden kıvılcımlar" yükselirse, niyetiniz gerçekleşecek demektir. Ama, ateş "tam kor halinde ve hareketsiz" olmalıdır. Yani alev alev, yanmakta, kıvılcım çıkarmakta, çatırdamakta olan ateşe bakarak kendinizi kandırmayın! Bir dilekte bulunur ve çıtırtı duymaz ya da kıvılcım görmezseniz, isteğiniz gerçekleşmeyecek demektir.

Ateşe Ne Kadar Sık Bakılır?

Ateşe bakarak ancak bir soru sorabilirsiniz. Aradan 3 gün geçmedikçe "yeni bir şey" sormamalısınız. Ama, her gün ateşe bakarak şekilleri inceleyebilirsiniz. Yani korların içinde türlü şekilleri yavaş yavaş görmeye alışırsınız. Böyle bir yeteneği elde ettikten sonra da gözlerinizin önünde olacak şeyler açıkça belirir.

BAŞKA BİR YÖNTEM

Bir miktar mangal kömürü yakılır. Alevler hafifleyinceye kadar beklenir. Sonra, yanmış kömürlerin üzerine bir avuç dolusu mutfak tuzu atılır. Sonra da, karşısına oturulup çatırtılar bitinceye, alevler sönünceye kadar beklenir.

Bu işlem yapılırken, kimseyle konuşulmaz. Yanında başkaları varsa onların da sessiz durmaları gerekir.

Ateşe dikkatle bakılır. Bir süre sonra ateşin üst kısmında brtakım şekiller görülür.

EN ÇOK GÖRÜLEN ŞEKİLLERİN YORUMU

Ağaç: Ağaç veya sadece ağaç dalları, aşkta başarı, ya da önemli bir iş habercisidir.
Arslan: Uzaktan haber alınacak, demektir. Kaplan, fil ve benzerleri de aynı anlamdadır.
At: Yolculuk.
Bina: Mutluluk işaretidir. Binanın önünde basamaklar veya sütunlar olabilir. Basamaklar varsa, sayılır. Kaç basamak ise, o kadar zaman sonra muradın olacak demektir. Sütunlar varsa, aşk problemlerine işarettir. Sütunlar kolayca fark ediliyorsa; aşık olacaksın, demektir. Ateşe baktığın sırada, bina çökerse, iş veya ev hayatında değişiklik olacak, demektir.
Çiçek: Hayalkırıklığına işarettir. Başka bir şeklin yanında görülürse, o şeklin yorumunu "olumsuz yönde" etkiler.
Davar: Seni düşünen biri var, demektir.
El: Alevin içinden dışarıya doğru uzanıyorsa, sana yakın olan birinin yardımına ihtiyacı var, demektir.
İnsan Yüzü: Görülen tanıdık veya tanımadık birinin yüzü olabilir. Dikkatle bakmak gerekir. Tanımadığın biriyse, yakında onunla tanışacaksın, demektir. Parlak yüz, o kişiden gelecek iyiliğe işarettir. Bulanık yüz, o kişiden gelecek kötülüğe işarettir. Birden fazla yüz, parlaklık veya bulanıklıklarına göre yorumlanır.
Kedi: İş hayatında başarı demektir.
Kömürler: "Kor" haline gelen kömürler, isteklerinin çabucak gerçekleşeceğine işarettir. Çabucak kararan, sönen kömürler, isteklerinin gerçekleşmeyeceğine, işarettir.
Köpek: Sadık bir dost işaretidir.
Meyveler: Hangi türden olursa olsun, aşk meselelerinde problemlere işarettir. Meyve dalındaysa problemler çabucak çözümlenecek, ardından iyi günler gelecek, demektir.
Uçan Közler: Ocaktan çevredeki küle sıçrayan közlerin yorumunu yapmak için, közün külde düştüğü yerde meydana getirdiği şekil incelenir. Beşik şekli; evlilik veya doğacak çocuk işaretidir. Para çantası; gelecek paraya, kazanca işarettir. Kuş şekli; tuttuğun yolun iyi olduğuna işarettir. Kama, hançer, bıçak, tabanca gibi şekiller münakaşa, kavga işaretleridir.
Yel değirmeni: Değişiklik işaretidir. Parlak görünüyorsa, değişiklik faydalı olacak demektir. Bulanık görünüyorsa, hastalık işaretidir.

AFRİKA USULÜ ATEŞ FALI

Afrika'da bazı kabilelerin büyücüleri ateşe bakarak olacakları haber verirler. Çünkü bu büyücülerde üstün medyumluk yeteneği vardır. Kabile sihirbazı ateşe bazı tütsüler, otlar ve benzerlerini atar. Ateşten alevlerle birlikte dumanlar yükselir.

Büyücü, buna bakarak olacakları kolaylıkla okur. Hatta bazen gerektiğinde ateşlerin içindeki şekilleri kabiledekilere de gösterir. Yani olacaklar adeta bir resim ya da film gibi ateşlerin, alevlerin arasında görülür. Ancak bunu yapabilmek için çok güçlü bir medyum olmak şarttır.

 
Web Stats