Logo

   Ana Sayfa
   Fallar
   Ücretsiz Tarot Falı
   Ücretsiz İskambil Falı
   Ruh Çağırma
   Astroloji
   Burçlar
       Koç Burcu
       Boğa Burcu
       İkizler Burcu
       Yengeç Burcu
       Aslan Burcu
       Başak Burcu
       Terazi Burcu
       Akrep Burcu
       Yay Burcu
       Oğlak Burcu
       Kova Burcu
       Balık Burcu
   Burç Uyumları
   Rüya Tabirleri
   Yıldızlar
   Çin Astrolojisi
   Kelt Astrolojisi
   Ücretsiz Rüya Yorumları
   İletişim
   Reklam

BURÇLAR  -  24 Mart 2019 Pazar

 

Oğlak Burcu Diyet

 
   
 

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu (23 Aralık - 20 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn
Türü: Dişi, Negatif
Grubu: Toprak, öncü

Satürn gezegeninin ciddi, sorumluluk sahibi ve mantıklı çocukları Oğlak'lar kilo sorununu ciddiye alır. Oğlak kemik yapısını, iskeleti yöneten bir burç olduğundan asla şişmanlıktan hoşlanmaz.

Karşı cinste şişmanlıktan nefret ettiği için de kilolu, yağlı olmaya hiç katlanamaz. Bununla birlikte hayat koşulları bazen onların ölçülü olmasını engelleyebilir ve aşırı yemek yemeye yöneltebilir.

Dahası genel olarak duygularını göstermeyen insanlar olduklarından bazen bu bastırmayı yeme içmeyi artırma şeklinde dışa vurabilirler. İşte o zaman kilo alırlar ve diyete başlarlar.

 

Oğlak kadını:

İstediği zaman bütün kurallarına uyup sıkı bir diyet yapabilir ve hızla kilo vermeyi başarır. Ama eğer diyet programı bir şekilde başarısız olursa, istenen kilo verilemezse Oğlak kadını diyet planını suçlayacaktır. Hiçbir şey onların suçu değildir çünkü. Oğlak kadını diyet ve egzersiz programına sıkı sıkıya bağlı kalacaktır. Sıkı kuralları olan ve belli bir düzen içinde işleyen diyet ve egzersiz programları kurallarına düşkün Oğlak kadının tam aradığı türden programlardır. Çok çetrefilli, karışık, anlaşılmayan diyet reçetelerini reddeder. Her şeyin en pratiğini sever.

Oğlak erkeği:

Hemen her konuda, buna diyet de dahil, tıpkı kadınları gibi her şeyin en iyisini bildiğini düşünürler. O nedenle bir diyet uzmanına gitme konusunda gecikebilirler, ancak diyete başlarlarsa bunu sıkı sıkıya uygulayacaklardır. Kuralların dışına çıkmayacaklardır. Rutin programlar ve diyetler tam Oğlak'lara göredir. Rutini severler ve rutine tamamen bağlı kalırlar. Kurallar ne kadar sıkı ve çerçevesi çizilmiş olursa onlar için o kadar iyidir. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incir gibi besinler Oğlak burcu insanının beslenme skalasında bulunması gereken besinlerdir. Çok su içmeleri ve içinde doğal yağ bulunan kayısı, susam ve badem gibi besinleri tüketmeleri yerinde olur.

 

DİĞER KONU BAŞLIKLARI
 Oğlak Burcu Özellikleri
 Oğlak Burcu Erkeği
 Oğlak Burcu Kadını
 Oğlak Burcu Çocuğu
 Oğlak Burcu ve Aşk
 Oğlak Burcu ve Tatil
 Yükselen Burcu Oğlak Olanlar
 Oğlak Burcu Diyet
 Oğlak Burcu Ünlüleri
 
Web Stats